رمز و راز سنگ های زنده تصاویر

...

جهان پر از شگفتی ها و راز های هیجان انگیز است. دانستن بسیاری از آن ها برای زندگی کوتاه انسان کافی نیست. بسیاری حتی به همه چیز های خارق العاده ای که زمین در آن ها بسیار غنی است توجه نمی کنند. در شلوغی روزمره، مردم فراموش کرده اند که چگونه شگفتی های فوق العاده شگفت انگیزی را ببینند که، هیچ محدودیتی برای شگفتی آن ها وجود ندارد. در نقاط مختلف کره زمین، زیبایی های ناشناخته ای وجود دارد که راز های جذاب زندگی را حفظ می کنند. یکی از این عجایب جهان، صحرای فضایی در لیبی است که در آن سنگ های زنده حرکت می کنند و سیارات و اجرام آسمانی منظومه شمسی را بازتولید می کنند.

بیشتربخوانید

با گران ترین عناصر بر روی کره زمین آشنا شوید تصاویر

شگفتی دنیا در بیابان

به نظر نمی رسد که می تواند چیز های شگفت انگیزی در بیابان وجود داشته باشد؟ شما کلمه کویر را می شنوید و در مقابل چشمانتان شن های بی پایان خسته کننده، علف های هرز و خورشید سوزان ...

اما خالق هیچ چیز زائد و زشتی ندارد؛ و اینجا در وسط دریای شنی - یکی از شگفتی های مرموز و نادر. این مکان کواکب نام دارد. در منطقه کفرا در لیبی و در دره ای به نام وان تیکوفی به زبان طوارق واقع شده است. نه چندان دور از غرب اوینات، در نزدیکی شهر گات، در جنوب غربی کشور، دره سیارات عجیب و شگفت انگیز قرار دارد.

این دره دارای چیزی مرموز و غیرقابل توضیح است. سنگ های غیر معمول بسیار شبیه به سیارات و اجرام آسمانی هستند که نقشه آسمان را تشکیل می دهند. این سنگ های زنده کیهانی مروارید واقعی دولت، گنج لیبی هستند. بیشتر از همه، دانشمندان توسط منشاء بسیار مرموز و ناشناخته خود جذب می شوند.

سنگ های زنده

صخره ها که دانشمندان آن ها را تروانت می نامند، شبیه سیارات منظومه شمسی هستند. این سنگ های مرموز به معنای واقعی کلمه برای قرن ها به تخیل وحشیانه محققان دامن زده اند. این سازند های زمین شناسی با منشا ناشناخته اساسا با بقیه سنگ های زمین تفاوت دارند. نکته این است که این سنگ ها به این سادگی نیستند. آن ها به تدریج رشد می کنند، حرکت می کنند و تولید مثل می کنند تخته سنگ ها مانند موجودات زنده رفتار می کنند.

آن ها حتی مفهوم خاصی از مرگ دارند. در نقطه ای از داخل جدا می شوند. در محل گسل دایره های متحدالمرکزی مانند بریده ای از درختان مشاهده می شود. به همین دلیل است که به آن ها سنگ های زنده یا متحرک می گویند.

به گفته دانشمندان، تروانتی باستانی ترین شکل حیات غیر آلی است. علم مدرن پاسخ این سوال را نمی داند که در واقع چه فرآیند هایی در داخل این سنگ ها اتفاق می افتد. کانی شناسان باتجربه سعی می کنند خود را از تشابهات بیولوژیکی که خود را نشان می دهند منحرف کنند، اما در این مورد، این امر به سادگی اجتناب ناپذیر است. به هر حال، تغییرات شگفت انگیزی که با ترووان در حال رخ دادن است، نشانه های روشنی از زندگی است. آن ها حتی

تخته سنگ های کروی به طور متوسط حدود ده متر قطر دارند. آن ها طبق یک سیستم کاملا غیرقابل درک از یکدیگر دور نیستند. وقتی آنجا هستید، در میان آنها، به نظر می رسد که در فضا هستید.

آیا معمای تروانت حل خواهد شد؟

افسانه های زیادی در مورد تروون ها وجود دارد. چنین سنگ های زنده ای در بسیاری از کشور های جهان وجود دارد. آن ها به عنوان موجودات زنده مورد احترام هستند. بسیاری از مردم ادعا می کنند که حتی ضربان قلب دارند. درست است، هیچ دستگاهی نمی تواند این ارتعاشات را اندازه گیری کند... البته شکاکان استدلال می کنند که همه این ها دروغ است. تنفس فقط یک چرخه روزانه است که به رطوبت بستگی دارد، آن ها نیز رشد می کنند و تراکم را جمع می کنند. حرکت فقط تناوب سرد کردن و گرم کردن خاک است. تنها چیزی که حتی شکاکان هم نمی توانند توضیحی برای آن بیابند پدیده شگفت انگیز تولید مثل است.

معجزه زمین شناسی هنوز هیچ توضیح علمی برای منشا آن ندارد. در واقع، آیا واقعا آنقدر مهم است؟ شما فقط می توانید این را تحسین کنید، فقط از زیبایی آن لذت ببرید. ذهن انسان تشنه دانش است. شاید در آینده دانشمندان این راز جذاب را کشف کنند. در این بین، او به مردم احساسات مثبت می دهد و تخیل غنی آن ها را تحریک می کند.

منبع: سیارک

منبع: اخبار سرگرمی باشگاه‌خبرنگاران