چگونه با کد ملی یارانه خود را پیگیری کنیم؟

...

حواشی واریز یارانه ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی ادامه دارد. برخی از افراد پیش از این مشمول یارانه بودند و یارانه آن ها اکنون قطع شده و برخی دیگر می گویند این ماه بر خلاف ماه های دیگر یارانه نگرفته اند.

دولت چندین راه برای ثبت این اعتراضات اعلام کرده است. یکی از این راه ها پیگیری یارانه قطع شده با کمک کد ملی است. چراکه افرادی که در دهک دهم درآمدی قرار دارند مشمول یارانه نمی شوند.
افراد برای استعلام یارانه با کد ملی باید، با شماره تلفن گویای ۰۹۲۰۰۰۰۶۳۶۹ تماس بگیرند. در مرحله بعد باید کد ملی سرپرست خانوار را وارد کنند. با وارد کردن کد ملی و شماره تماس سرپرست خانوار، مشخص می شود که آیا یارانه به خانوار تعلق می گیرد یا نه. اما این تلفن گویا دهک درآمدی خانوار را مشخص نمی کند.

با این روش خانواده ها متوجه می شوند مشمول یارانه می شوند یا نه؟

با توجه به اینکه دهک اول تا نهم مشمول یارانه می شوند، اگر خانواری شامل یارانه نشود، به این معناست که جزو دهک درآمدی دهم است.

این شماره گویا برای استعلام دهک درآمدی برای همه افراد قابل استفاده است جز افرادی که سرپرست یا یکی از اعضای خانواده آن ها جزو نیرو های مسلح باشد. این گروه برای اطلاع از دهک درآمدی خانواده خود باید با ستاد نیرو های مسلح تماس بگیرند.
جز این شماره، تلفن ۰۲۱۶۳۶۹ مربوط به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است که برای پاسخگویی به سوالات در اختیار مردم است.

برای ثبت نام مجدد یارانه چه کنیم؟

برخی از افرادی که جزو دهک دهم درآمدی هستند، همچنان به دهک درآمدی خود اعتراض دارند. این گروه می توانند برای ثبت نام مجدد یارانه اقدام کنند.
باید توجه داشت که ثبت نام از افرادی که تاکنون از دریافت یارانه نقدی جا مانده اند یا متقاضی جدید دریافت یارانه هستند نیز همچنان ادامه دارد. این افراد می توانند با مراجعه به سامانه my.gov.ir نسبت به ثبت نام اقدام کنند.
در اختیار داشتن شماره تلفن همراه به نام سرپرست خانوار، کد ملی، کد پستی، تاریخ تولد و شماره شبای بانکی مربوط به سرپرست خانوار متقاضی جدید یا جامانده از یارانه، برای ثبت نام ضروری است.

افراد می توانند جهت کسب اطلاع از آخرین وضعیت یارانه خانوار، کد دستوری کد ملی ۴۳۸۵۷ ۴ را با شماره تلفن همراه به نام خود، شماره گیری کنند.
منبع: اقتصاد ۲۴

منبع: اخبار سرگرمی باشگاه‌خبرنگاران