حتما این عادات اشتباه را ترک کنید

...

همه ما یک سری عادت هایی داریم که به صورت ناخودآگاه آن ها را هر روز انجام می دهیم. این یکی از قابلیت های مغز است که برخی کار ها را، به صورت پشت سرهم تکرار می کند و آن ها برای ما تبدیل به عادت می شود.

نکته مهم این است که عادت های ما مفید هستند یا مخرب؟ در قدم اول باید بتوانیم عادت های مخرب را شناسایی و در نهایت در قدم بعدی آن ها را از زندگی خود و خانواده حذف کنیم.

انجام چند کار همزمان، ممنوع

اگر از آن دسته افرادی هستید که چند کار همزمان را انجام می دهید، برای تان خبر خوبی ندارم. انجام چندین کاری در یک زمان باعث می شود شما تمرکز و انرژی لازم و کافی را روی کار نگذارید و نتوانید آن را به درستی مدیریت کنید. ضمن این که شما را خسته خواهد کرد و بازدهی شمارا پایین می آورد.

نگویید نمی توانم

برخی افراد در مقابل انجام دادن کار ها یا حتی در مقابل رویاهای شان یک کلمه را به کار می برند: «نمی توانم». در حقیقت با گفتن نمی توانم شما شانه از زیر انجام دادن کار ها خالی می کنید. پس از این به بعد به جای نمی توانم بگویید انجام می دهم.

از مقایسه خودتان با دیگران دست بردارید

این روز ها همه ما در شبکه های اجتماعی می چرخیم و ناخودآگاه ظاهر یا حتی سبک زندگی مان را با دیگران مقایسه می کنیم. این مقایسه باعث هجوم افکار منفی به ذهن تان خواهد شد. شما فقط باید با یک نفر مقایسه شوید و آن خودتان است.

صحبت های منفی را متوقف کنید

حتما شما هم در طول روز یک سری صحبت های منفی را از اطرافیان، دوستان یا همکاران تان خواهید شنید. مغز که مثل یک آهن ربای بزرگ عمل می کند، تمام این صحبت های منفی را جذب خواهدکرد و باعث خواهد شد شما احساس افسردگی کنید. چرا از این قابلیت آهن ربایی مغزمان برای جذب انرژی های مثبت استفاده نکنیم؟ سعی کنید از امروز در ساعات خالی خود در هنگام آشپزی، رانندگی یا حتی پیاده روی، پادکست های مثبت و انگیزشی گوش دهید و سطح انرژی خود را بالا ببرید.

برای رفع مشغولیت های ذهنی، برنامه ریزی کنید

تا به حال برایتان پیش آمده که دچار مشغولیت ذهنی باشید و هیچ کدام از کارهای تان درست و به موقع پیش نرود؟ معمولا اکثر افراد به دلیل مشغله زیاد، کارهایشان سر وقت و به موقع پیش نمی رود. در این مواقع قطعا عصبی می شوید و سطح استرس و اضطراب تان بالا خواهد رفت. شما باید بتوانید مشغولیت ذهنی خود را ازبین ببرید. برای این کار فقط یک راه دارید، برنامه ریزی کنید.

هرچه پیش آید خوش آید را فراموش کنید

خیلی از ما زندگی را بر پایه یک جمله می دانیم؛ «هرچه پیش آید خوش آید»، اما زندگی فقط بر پایه شانس نیست. شما باید بتوانید اهداف بلند و کوتاه مدت خود را مشخص کنید و در راستای رسیدن به آن ها گام بردارید.

بدترین دشمن خود نباشید

گاهی اوقات ممکن است افکار خودسرزنشگر سراغ ما بیایند. مثلا در حال خوردن هستیم و با خود بگوییم «کمتر بخور. تو خیلی زشت و چاق هستی» یا صبح که خودمان را جلوی آینه نگاه می کنیم به این فکر کنیم که «چقدر صورت مان پف دارد». در واقع این افکار، ما را از درون می شکنند و نابود می کنند. شما باید بهترین دوست خود باشید و خودتان را تشویق و تحسین کنید. هرروز با خودت تکرار کن «تو زیباترین زن/ مرد دنیا هستی».

منبع : برنا

منبع: اخبار سرگرمی باشگاه‌خبرنگاران