بانوی تازه مسلمان دانمارکی: حجاب عزتی به بانوان می دهد که در هیچ دینی یافت نمی شود

...

انقلاب اسلامی ما به تعبیر رهبر معظم انقلاب، شبیه ترین حادثه به معجزات انبیا بود. انقلابی که نه تنها به مل ت ایران هوی ت بخشید، بلکه تمام مل ت های سرخورده و در بند ظلم و تاریکی را در سراسر دنیا، از خواب غفلت بیدار نمود و آنان را عز تمند نمود. انقلاب اسلامی ما در حقیقت، برخاسته از یک سنت الهی است که نمی شود به راحتی آن را از بین برد و یا متزلزل کرد.

از جمله برکات انقلاب شکوهمند اسلامی ما، تعظیم جایگاه خانواده در جامعه است، چیزی که در جوامع غربی، بسیار کم رنگ است و نتایج آماری نشان می دهد که افول خانواده ها ی س ن تی در غرب، جد ی است و به زودی آنان را با مشکلات و خطرات زیادی مواجه می کند.

به طور خلاصه باید اذعان کرد که وضع کنونی خانواده در غرب، یعنی شمار زیاد و روزافزون خانواده های م طل قه و تک والدینی، هزینه های اجتماعی و اقتصادی فراوانی برای جامعه در پی خواهد داشت. پیامد های وجود چنین خانواده هایی برای جامعه عبارتند از: افزایش چشم گیر شمار کودکان نامشروع، افزایش چشم گیر مسائل روان پریشی بین کودکان و والدین مجرد، افزایش خطر خشونت و آزار کودکان، افزایش مشکلات مربوط به سلامت جسمی کودکان و والدین مجرد، افزایش آسیب های تحصیلی و آموزشی مانند: مشکلات یادگیری، نرخ بالای ترک تحصیل و رشد نگرش های منفی درباره خود و دیگران و ... ، افزایش احتمال استفاده از مواد مخدر همراه با هزینه های اجتماعی آن، افزایش میزان جرایم اجتماعی و ...

کانون گرم خانواده در منطق اسلام عزیز، ر کن اساسی، نقطه ی آغازین زندگی اجتماعی و نخستین کانون آرامش ب شری است. روشن است که استحکام این بنای مقد س، چشم انداز های روشن و زیبایی را در ا فق پیشرفت جامعه ی اسلامی ترسیم خواهد نمود.

از نگاه اسلام، ر کن خانواده، از ساختارها اصل جامعه به شمار می رود؛ زیرا «جامعه ی مطلوب» با وجود «خانواده ی مطلوب» شکل می گیرد. از این روست که معیار های اصیل اسلامی در موضوع خانواده، در کنار قوانین بی پایه و اساس غرب که همیشه همراه با زرق و برق های پوشالی همراه بوده، از جذابی ت بیشتری برخوردار است و قلب هر انسان خانواده دوست و عز ت طلب را در به تسخیر خود در می آورد.

در کنار هم بودن، پخت و پز در فضای خانه، با یکدیگر غذا خوردن، محبت کردن، مهرورزی به اعضای خانواده، حضور مادر در خانه و ...، کلیدواژه های ساده ای است که بیشتر جوامع غربی آن را به دست فراموشی سپرده اند و دیگر نمی توان از آن خبری گرفت. با این اوصاف، شعاع انوار خورشید اسلام، دست افرادی که زمینه ی هدایت دارند را به گرمی می فشارد و بسیاری را آنان را از ظلمت گمراهی نجات، و به روشنای هدایت، رهنمون می سازد.

یکی از این رهیافتگان، بانویی مسیحی است که در خانواده ای زاده شده که اگرچه پدرش لائیک است؛ اما مادرش اد عای مسیحی بودن دارد؛ ولی به اصول اولیه ی آئین خود پایبند نیست. میلاد حضرت فاطمه معصومه علیه السلام و روز دختر، بهانه ای شد تا به س راغ دختری برویم که دوران نوجوانی و جوانی خود را تاریکی جهل و انحراف گذراند، تا اینکه شعاع انوار اسلام عزیز، بر قلب و او تابید و وزش نسیم خوش رایحه ی هدایت، فکر ار را درنوردید و به یک بانوی مسلمان شیعه انقلابی، مبد ل گشت.

در زیر، گفت وگو با این بانوی دانمارکی را بخوانید.

 بنده سسیلیا Cecilie اهل دانمارک Danmark هستم و ۱۹ سال است که مسلمان شده ام. در حال حاضر ۳۵ سال سن دارم و دارای دو فرزند هستم. ۱۰ سال هست که به ایران آمده ام و به تحصیل در حوزه علمیه قم مشغول شده ام.

شما قبل از اسلام، چه دینی داشتید و اساسا پدر و مادر شما مقی د به کدام آئین دینی بودند؟

 شاید برای شما و مخاطبان جالب باشد که من در یک خانواده ی متفاوت به دنیا آمدم. پدرم لائیک بود و مادرم مسیحی ولی به هیچ کدام از آئین های مسیحیت پایبند نبود، نه کلیسا می رفت و نه کار خاصی انجام می داد. شغل مادرم، فعالیت در سازمانی شبیه بهزیستی بود که در آنجا به کودکانی با بیماری خاص، صعب العلاج، بد سرپرست و... کمک می کردند. یکی از وظایف آنان این بود که طی مراحل قانونی، بچه های بی سرپرست را به خانواده هایی که فرزند نداشتند، می دادند و خلاصه پدر و مادر برای آنان، پیدا می کردند. والدینم مرا از همان کودکی، غسل تعمید داده بودند و خلاصه تا ۱۶ سالگی مسیحی بودم.

همانطور که خودتان گفتید شما در دنیای مسیحیت بودید و از پیروان آئین حضرت عیسی علیه السلام به شمار می آمدید، چطور شد که اسلام آوردید و مسلمان شدید؟

 مسلمان شدن من، داستان ب لندی دارد. کودکان در مسیحیت، تا قبل از ۱۳ سالگی، خود به خود مسیحی هستند، چون در زمان نوزادی، غسل تعمید برایش انجام شده؛ اما ۱۳ ساله که شدند، قدرت انتخاب دارند که مسیحی بمانند یا دینشان را تغییر دهند. اگر خواستند در آئین مسیحیت بمانند، باید به کلیسا مراجعه کنند تا دینشان را تائید کنند. خ ب من هم طبق روال، همین کار را انجام دادم، اگرچه اطلاع زیادی در مورد وجود خدای متعال نداشتم؛ ولی هم خدا را دوست داشتم و هم به خداوند اعتقاد داشتم و خلاصه با مراجعه به کلیسا، تایید کردم که می خواهم مسیحی بمانم.

معمولا در جوامع غربی مرسوم هست که در همین سن نوجوانی، بچه های مدرسه ای، شروع می کنند به رفت و آمد در پارتی های شبانه، شراب می خورند، دوست پسر و دوست دختر انتخاب می کنند و دنبال چنین اموراتی می روند. البته من خودم هیچ وقت، این کار را دوست نداشتم، به همین خاطر همیشه یک حس تنهایی داشتم. هم کلاسی ها دائم در خصوص این موضوعات با هم صحبت می کردند؛ ولی من واقعا علاقه ای به این جور گفتگو ها نداشتم.

در همین شرایط، خداوند به من عنایتی کرد و یک دوست خوب برای من فرستاد و او کسی نبود غیر از عضو جدید کلاس مان که یک دختر خانم مسلمان اهل ترکیه بود. اوائل، یک حس عجیبی به او داشتم؛ چون فرهنگ شان با ما فرق می کرد و من هم هیچ شناختی از او و فرهنگ رفتاری او نداشتم. با این اوصاف، رفتم و با او دوست شدم. تجربه ی جالبی بود؛ چون تا آن وقت، هیچگاه با یک مسلمان دوست نشده بودم.

هر روز رابطه ی دوستی ما در مدرسه و مسیر برگشت به خانه، بیشتر می شد و من با فرهنگ مسلمانی او، بهتر آشنا می شدم. اکثر روز ها پس از مدرسه، من به خانه ی آن ها می رفتم و بعضی اوقات هم او به خانه ی ما می آمد و با فرهنگ خانوادگی آن ها هم آشنا شدم؛ تا اینکه پس از مدتی، به او گفتم: من هم می خواهم مثل تو مسلمان باشم . او هم رفته بود و به پدرش گفته بود: سیسیلیا همان هم کلاسی دانمارکی ام که به خانه ی ما می آمد، تصمیم گرفته مسلمان شود. یک روز دوست من آمد و گفت: پدرم برای شما در مسجد ترکی، یک نوبت گرفته تا بیایی و مسلمان ش وی.

من در آن موقع ۱۶ ساله بودم و ترس و اضطراب داشتم، نمی دانستم چطور باید به پدر و مادرم خبر دهم که من مسلمان شده ام؛ زیرا مطمئن بودم که آن ها اصلا دوست ندارند من مسلمان شوم و با توجه به شغل مادرم، فکر می کردم که بعد از مسلمان شدن من، مادرم مرا از خانه بیرون می کند و به یک خانواده ی دیگر می دهد. به هر حال، آن روز دل به دریا زدم، مخفیانه به مسجد رفتم، شهادتین گفتم، مسلمان شدم و حدود سه سال، دینم را از فامیل و خانواده ام پنهانی کردم.

حتما دوران مخفی کردن مسلمانی تان از اعضای خانواده، دوران سختی بوده، در نهایت چطور پدر و مادرتان را در جریان تغییر دین خود از مسیحیت به اسلام قرار دادید؟ 

 در کشور ما مرسوم است که وقتی فرزندان به سنین بین ۱۸ تا ۲۰ سالگی می رسند، از خانواده جدا می شوند و مستقل زندگی می کنند، من هم وقتی ۱۹ ساله شدم، همین تصمیم را گرفتم؛ چون می خواستم به دین خودم عمل کنم. برای این کار، ابتدا می بایست به پدر مادرم اطلاع می دادم که من چندین سال است اسلام را به عنوان دین پذیرفته ام، تا ناراحت نشوند و تصو ر نکنند که بلافاصله پس از استقلال از خانواده، تغییر دین داده ام. البته طرح این موضوع برایم خیلی سخت بود و خلاصه اضطراب داشتم و نگران بودم.

مدتی هر روز بعد از مدرسه، داخل اتاق خودم می نشستم و گریه می کردم تا اینکه یک روز مادرم، زودتر از همیشه، از محل کار خود آمد و دید که من مشغول گریه ام. پرسید: چرا گریه می کنی؟ من در آن شرایط، نمی تونستم جواب بگویم، هر چه مادرم تلاش کرد تا دلیل گریه مرا بفهمد، من همکاری نکردم و نگفتم.

بعد از گذشت حدود نیم ساعت پرسیدن، موضوع اسلام را مطرح کرد و من از شد ت استرس، نتوانستم جواب بدهم و بیشتر گریه کردم. وقتی مادرم فهمید که د رست حدس زده، ابتدا سعی کرد تا مرا آرام کند و وقتی پس از چند دقیقه، در آغوش مادرم آرام شدم، خودش شروع به گریه کرد. حالا نوبت من بود تا او را آرام کنم. وقتی مادر آرام شد، دوباره نوبت من شد و خلاصه تا ساعتی، به نوبت، اشک از چشمان مادر و فرزند، سرازیر بود.

سپس مادرم با چشمانی گریان، به من نگاه کرد و سعی کرد که با نگاه دوخته شده به چشمان من، مرا از پذیرش اسلام منصرف کند و وقتی به این امر موفق نشد، خطاب به من گفت: اگر یک میلیون کرون وجه رایج دانمارک حدود ۶۰ میلیارد تومان به تو بدهم، می شود مسلمان نباشی؟ من بدون تام ل گفتم: نه مادر جان دین من، قیمت ندارد که من بخواهم آن را بفروشم. من تصمیم خودم را گرفته ام و دین اسلام را انتخاب کرده ام.

مدتی بعد، وقتی پدر و مادرم مرا مصم م در تغییر دین از مسیحیت به اسلام دیدند، خیلی ناراحت شدند و گفتند: حداقل خبر مسلمان شدنت را به بقیه ی اقوام نرسان؛ زیرا باعث اضطراب شدید آن ها می شود؛ خصوصا پدربزرگ که پیر شده و شنیدن این خبر، برای سلامتی اش، خطرناک است.

خلاصه این مقدمه شد که من از فامیل ها، بستگان و مخصوصا پدر و مادرم، فاصله بگیرم و جدا شوم. سپس مدتی در پایتخت دانمارک Copenhagen در تنهایی زندگی کردم و به درس خواندن در کنار کار، مشغول شدم تا اینکه ازدواج کردم و به ایران آمدم.

شما گفتید رفتار دوست و هم کلاسی تان که اهل ترکیه بود، در شما انگیزه ایجاد کرد که به اسلام علاقه مند شوید. لطفا از برخی رفتارهای این خانواده ی مسلمان که برای شما جالب بود برای ما بگوئید.

 قبل از اینکه پاسخ این سوال شما را بدهم، لازم است بگویم که در فرهنگ مردم دانمارک، مرد و زن حتما باید کار کنند تا بتوانند مخارج زندگی را تامین کنند. به همین خاطر از ساعات اولیه صبح، از خانه خارج می شوند و تا شب، به خانه نمی آیند. در این بین اگر فرزندان در خانه باشند، باید از صبح، تنها بمانند تا شب هنگام، والدین از سر کار، به خانه بیایند و سپس شام بخورند و بعد بخوابند و عملا زمانی برای گفتگو میان اعضای خانواده وجود ندارد.

در نظام تربیتی دانمارک، بچه ها در مدرسه ها تربیت می شوند و عملا والدین، نقشی در تعلیم آنان ندارند. والدین انتظار دارند که موضوعات مهم زندگی مثل: فرهنگ، ایدئولوژی، ارزش های مختلف و حتی موضوعی مانند جنسیت، در مدارس به بچه ها آموزش داده شود. بگذریم.

همانطور که گفتم، رفاقت من و دوست مسلمانم، از حالت دو نفره به خانوادگی تبدیل شده بود؛ به همین خاطر پس از مد تی احساس کردم فرهنگ این خانواده ی مسلمان، ویژگی هایی مثل: میهمان نوازی ، احترام متقابل به یکدیگر ، داشتن احساسات گرم و دوست داشتنی و... دارد که جای آن ها در خانه و خانواده ی ما خالی است. من قلبا این ویژگی ها را خیلی دوست داشتم.

مثلا همین که مادر دوستم همیشه در خانه بود و به کارهای خانه رسیدگی می کرد و وقتی من و دوستم از مدرسه به خانه می رسیدیم، همیشه بوی خوشمزه ی غذا می آمد و معنای آن این بود که ناهار آماده ست چیزی که معمولا در خانه ما، جایش خالی بود. خلاصه غذا می خوردیم و با هم صحبت می کردیم و این، واقعا خیلی خوشایند و دوست داشتنی بود.

در مقابل این فرهنگ، فرهنگ مردم دانمارک بود که وقتی به خانه ی دوستان می رفتم، دو نفره مستقیما به اتاق می رفتیم و با هم آنجا بودیم و عملا هیچ گونه ارتباط و گفتگویی با بقیه ی اعضای خانواده نداشتیم؛ حتی در وقت غذاخوردن هم، خودشان غذا می خوردند و میهمان شان را به سر میز غذا، دعوت نمی کردند و من مجبور بودم منتظر ش وم تا شام خوردن دوستم تمام شود و دوباره برگردد.

در چنین شرایطی و با دیدن چنین رفتارهایی، به خدا می گفتم: خدایا با این حجم تفاوت فرهنگ اجتماعی بین اسلام و مسیحیت من هم می خواهم مسلمان باشم و این در حالی بود که اطلاعات زیادی در مورد اسلام نداشتم و با کمی پیگیری، متوجه شدم که متاسفانه منابع مکتوب و رسانه ای هم در مورد اسلام و به زبان دانمارکی وجود ندارد.

 نظر شما در خصوص حجاب اسلامی چیست؟ حس شما بعد از استفاده از حجاب اسلامی چه بود؟

 چه سوال خوبی کردید. به نظر من تنها دینی که خیلی خوب، به مسئله ی حجاب پرداخته، اسلام است. شما ببینید نگاه به زنان در دیگر کشورها، چگونه است؟ آنان زنان را به عنوان یک جسم زیبا می بینند که می شود از او استفاده کرد. خ ب حجاب اسلامی آمده تا عز ت و قدرتی به خانم ها بدهد که در هیچ دینی پیدا نمی شود. به نظر من خانمی که با حجاب باشد، هنگامی که حرف می زند، جسم و زیبائی او دیده نمی شود و مخاطبین، فقط به سخنانش دق ت می کنند. این یکی از محاسن حجاب است.

اسلام با اجتماعی بودن زن، هیچ مخالفتی ندارد. امروز خانم های باحجاب می توانند با عز ت، در صحنه ها و مشاغل مختلف جامعه مثل: رشته های پزشکی، پرستاری، دستگاه های امنیتی، پلیس، نظام تعلیم و تربیت و ... حاضر شوند. 

 لطفا از زمانی که حجاب نداشتید برایمان بگوئید و اینکه بعد از مسلمان شدن، چه مشکلاتی برایتان پیش آمد؟ واکنش پدر و مادرتان چه بود؟

راستش من وقتی حجاب نداشتم، حجاب مسئله ی مهم ی برایم نبود؛ اما وقتی دوستانم را دیدم و درباره ی اسلام به من گفتند، تازه برایم جلب توجه کرد. حدود سه سال بعد از مسلمان شدنم، من حجاب نداشتم و از این بابت خیلی ناراحت بودم؛ چون دین من برای خانواده ام مخفی بود و صرفا بعضی از کار های مسلمانان مثل عبادت و ... را دور از چشم والدینم انجام می دادم؛ اما انگار یک خلا بزرگ در زندگی داشتم و آن چیزی نبود جز مسئله حجاب.

به نظر من حجاب یک نشانه و علامت برای بانوی مسلمان است؛ وگرنه اگر هر چه نماز بخوانیم، روزه بگیریم و عبادات فردی را انجام بدهیم؛ ولی حجاب نداشته باشیم، اصلا مشخص نیست که مسلمان هستیم.

یادم هست روزی که می خواستم حجاب بپوشم و مسلمان شوم، والدینم فهمیدند که می خواهم مسلمان شوم. از طریق سایت ها و خبرگزاری های مختلف که ضد اسلام و قرآن کار می کردند، به تحقیق در رابطه با اسلام پرداختند، بعد به من گفتند: اسلامی که تو می خواهی پیرو آن شوی، می خواهد آزادی خانم ها را محدود کند و اصلا نمی گذارد خانم ها درس بخوانند . می گفتند: اگر وارد این دین ش وی، در حقیقت برای خودت ظلم را انتخاب کرده ای. چرا می خواهی وارد یک دین عقب افتاده که حجاب دارند و آزادی زنان را محدود می کنند شوی؟ خلاصه آنقدر مرا ترساندند که من چندین سال است نتوانسته ام هیچ گونه ارتباطی با خانواده و بستگانم ایجاد کنم.

والدینم به من می گفتند: اگر تو حجاب بپوشی، دیگر آزادی نداری در حالی که در حقیقت، آزادی واقعی را الآن دارم. خلاصه، پس از سه سال اسلام مخفیانه، به پایتخت دانمارک رفتم و آنجا توانستم حجاب بپوشم و از این بابت، خیلی خوشحال بودم؛ اگرچه که به خاطر پذیرفتن دین اسلام و استفاده از حجاب، پدرم ارتباطش را با من قطع و مرا از ارث محروم کرد.

به عقیده ی من، حجاب آزادی واقعی زنی است که می خواهد زندگی اش، عز تمندانه و با کرامت انسانی همراه باشد؛ حتی به نظر من اگر خانمی، خدا را هم قبول نداشته باشد؛ اما دارای حجاب باشد، حجاب، آن زن را، هم از روبرو شدن با مشکلات و خطرات جنسی حفظ می کند و هم به او جایگاه اجتماعی می دهد.

از نظر شما حجاب اسلامی تا چه اندازه می تواند به کاهش ج رم و جنایت و تجاوز در جامعه بینجامد؟ 

 جواب این سوال، کاملا واضح است: خیلی زیاد . این سوال شما در حقیقت، مسئله ی بسیاری از جوانان امروز جامعه هم هست. در حقیقت حجاب، بحثی کاملا فلسفی و منطقی است. به نظر من، قطعا نسخه ی شفابخش حجاب اسلامی، تا اندازه ی بسیار زیادی می تواند به کاهش ج رم و جنایت و تجاوز در جامعه، کمک کند.

در یک مثال ساده، ضرورت حفظ عفاف و حجاب را اینگونه مطرح می کنم. خ ب همه می دانیم که پول در همه جای دنیا باارزش است؛ اما علیرغم با ارزش بودن پول، یک نفر مثل رئیس بانک مرکزی، مثلا ۱۰ میلیارد تومان برای سیستم امنیتی هزینه می کند و البته هیچکس هم عیب نمی گیرد و اعتراض نمی کند؛ زیرا این کار در حقیقت یک نوع بیمه کردن اموال است. حجاب هم در حقیقت، زن را بیمه می کند تا برای او اتفاقی ر خ ندهد. در مقابل خانمی که بی حجاب باشد، معمولا در معرض اذی ت و آزار و همچنین تجاوز جنسی قرار می گیرد.

نگاه یک غیر ایرانی مثل شما، به انقلاب اسلامی و مردم ایران، چگونه است؟

بنده در حقیقت قبل از آمدن به ایران، اطلاعات بسیار محدودی در مورد انقلاب اسلامی داشتم. اگر بدون تعارف بخواهم بگویم، اصلا برای من، جالب هم نبود که بخواهم اطلاعاتی کسب کنم. حتی در سال های اول حضور در ایران، نمی فهمیدم که چرا لازم است ما در مورد تاریخ ایران، از جمله انقلاب اسلامی، بیاموزیم و بدانیم؛ اما پس از گذشت سال ها، کم کم بیشتر به این درک و فهم رسیدم که اسلام و سیاست، از یکدیگر جدا نیستند و باید از تاریخ سیاسی اسلام و انقلاب، درس هایی برای آینده بگیریم.

امروز در اروپا، اعتقاد مردم بر این است که دین، یک امر خصوصی است و لذا کسی نباید در کار و امور دینی و مذهبی افراد دیگر جامعه، دخالت کند. در کنار این موضوع، به راحتی می توان درک کرد که مردم از دینی که داشته اند، راضی نبوده اند؛ زیرا مسیحیت در زمینه ی حاکمیت در قرون متمادی، عملکرد ضعیف و ب دی داشته است.

من به عنوان یک غیر ایرانی معتقدم که دین اسلام برای نوع انسان، هر آنچه را که نیاز دارد، فراهم می سازد. پس از انقلاب، ایران در عرصه ی سیاست خارجی، نقش بسزایی در احقاق حقوق بسیاری از مردم داشته است. این نه تنها شامل مسلمانان شیعه، بلکه مسلمانان کل دنیا مخاطب این موضوع بوده اند و تابحال هر جا مظلومی وجود داشته، انقلاب اسلامی ایران، از او حمایت کرده و در برابر استبداد، ایستاده است.

من ایران را تنها کشوری می بینم که ارزش کار کردن را دارد. بله، قبول دارم که نقاط ضعف هم وجود دارد؛ اما بحمدالله پتانسیل برای حل مشکلات، قطعا وجود دارد. دلسوزان انقلاب باید بدانند هرگونه تضعیف این انقلاب، خیانت به اسلام و البته زمینه ی سوء استفاده ی دشمنان را فراهم می کند.

به نظر شما انقلاب اسلامی ایران تا چه اندازه جامعه ی ما را به جامعه ی مهدوی نزدیک کرده است؟

من به هیچ وجه در این زمینه متخصص نیستم و فکر نمی کنم نظرم در این زمینه، ارزشمند باشد؛ اما بر همگان پ رواضح است که با ایجاد انقلاب اسلامی، زمینه ها و پتانسیل های زیادی در خصوص فعالیت های دینی، مذهبی و فرهنگی نه فقط در ایران، بلکه در تمام دنیا ایجاد شد.

بنابر این وقتی مردم نسبت به انجام امور دینی در سطح جامعه ی اسلامی اهتمام و آمادگی داشته باشند، در واقع و به صورت ناخواسته، برای برپایی جامعه ی مهدوی و ظهور امام عصر ارواحنافداه، تلاش کرده اند. به نظر من برای رسیدن به جامعه ی مهدوی، باید پایگاه فرماندهی برای این موضوع داشته باشیم و این پایگاه فرماندهی در عصر حاضر، فقط ایران اسلامی است.

امروز ما شیعیان انقلابی زیادی در سراسر جهان داریم که برای تسریع ظهور امام مهدی علیه السلام تلاش می کنند و به انقلاب اسلامی ایران افتخار می کنند و ایران را دقیقا همان پایگاه فرماندهی می بینند که امام زمان به آن نیاز دارد. آن ها در هر یک از مناطق خود به زبان خودشان برای گسترش اسلام و پیام امام مهدی عج تلاش می کنند.

اغلب آن ها انقلابی تر از بسیاری از ایرانیان هستند. شعار ما این است و به آن اعتقاد داریم که امروز ایران اسلامی، مخصوص ایرانیان نیست؛ بلکه متعلق به همه ی مسلمانان مؤمن در سراسر گیتی است.

شما به عنوان یک رهیافته و بانویی که هم در جامعه ی غربی زندگی کرده اید و هم طعم زندگی در جامعه ی اسلامی را چشیده اید، چه توصیه ای به دلباختگان فرهنگ غرب دارید؟

 من دقیقا نمی دانم طرز تف کر افرادی که به سبک زندگی غربی نگاه می کنند، چگونه است؟ اما نگران هستم که آن ها از چیزی حمایت کنند که اصلا درکی از آن ندارند. کسانی که آزادی را در ایران تجربه کرده اند، وقتی به غرب بیآیند، تازه می فهمند که چقدر محدود می شوند.

ممکن است که در غرب، دائم بر طبل آزادی بکوبند؛ اما آزادی ای که آن ها مطرح می کنند، چارچوب هایی نیز دارد که این چارچوب ها، بر اساس جهان بینی آن ها شکل می گیرد. این یک جهان بینی است که راه را برای یک ایدئولوژی هموار می کند که در آن کودکان آماده هستند تا در سن ۵ سالگی، در مورد تمایلات جنسی تصمیم بگیرند. مردم شریف ایران بدانند که غرب، جایی است که اظهار دین خطرناک تلقی می شود.

غرب جایی است که در آن، همه چیز به صورت ناشناخته، شیطانی می شود. جایی است که زن، بر اساس ظاهرش سنجیده می شود تا هوشش. غرب جایی است که رسانه ها با قدرت عظیم خود، هنجار ها و ارزش ها را می نویسند، جایی که فشار اجتماعی، مردم را به زانو درآورده و می ک شد. جوانان عزیز بدانند که در جوامع غربی، والدین، کمترین تأثیر را بر فرزندان خود دارند و درخواست هایی که در همین جامعه ی به اصطلاح م درن و غربی از زنان می شود، با سلامتی، رفاه، شادی، تعادل، آرامش، احترام، عز ت و... ناسازگار است.

من به جوانان توصیه می کنم که زندگی واقعی در غرب را، با دق ت بررسی کنند و به روایت های ر مانتیک که به روتوش غرب پرداخته اند و آن را ب ز ک کرده و دستکاری شده به مردم معرفی می کنند، بسنده نکنند. آزادی کلمه ی بسیار زیبایی است؛ اما سعی کنید آن را تعریف کنید و متوجه شوید که آیا آزادی مطرح شده با تعریف غربی مطابقت دارد یا خیر؟

من خودم با دیدن آزادی های موجود در دانمارک و مقایسه ی آن با ارزش هایی که دارم، ایران را انتخاب کردم و به اینجا نقل مکان کردم؛ چون برای من، هم ارزش های دینی و هم ارزش های عمومی انسانی و هم ارزش های سیاست خارجی، همه مهم است و ایران را دارای پتانسیلی می دانم که می تواند در سایه حکومت اسلامی، راه ظهور امام زمان عج را هموار کند. درست است که این سیستم هنوز کامل نشده است و هنوز راه زیادی در پیش است؛ اما جهان بینی که ایده ی این دولت اسلامی است، چیزی است که من از آن حمایت می کنم و برای آن تلاش خواهم کرد.

شما یک غیر ایرانی هستید. خیلی دوست دارم نظر شما را در خصوص شخصیت اول انقلاب اسلامی ایران و رهبری معظم بدانم

در پاسخ به این سوال باید بگویم که ای کاش که من در مورد شخصیت والای امام خامنه ای، بیشتر مطالعه کرده بودم؛ ولی من ایشان را اینگونه می شناسم که از جوانی، میانسالی و حتی پیری، خودشان را وقف خدمت به اسلام کردند و یک عمر به اسلام خدمت کردند.

من ایشان را یک شخصیت بسیار مقد س می دانم و معتقدم که بار ها برنامه ریزی های دشمن را برای نابودی انقلاب اسلامی خنثی کردند و اگر ایشان نبودند تاکنون انقلاب اسلامی هم نابود شده بود. به نظر من بصیرت و حکمت ایشان، نه فقط ایرانی ها را بلکه کل امت پیامبر را نجات داد؛ به راستی ایشان نائب امام زمان علیه السلام هستند و ما موظف به پیروی از ایشان هستیم. من اگر بخواهم ایشان را با دیگر رهبران دنیا مقایسه کنم، باید بگویم که هیچ رهبری در دنیا مثل ایشان نیست و در یک جمله یقین دارم که بهترین رهبر دنیاست و بعد از معصوم علیه السلام، ایشان یگانه است.

منبع: فارس

منبع: اخبار سرگرمی باشگاه‌خبرنگاران