خانه تکانی بدون تمیزی دیوار فایده ندارد

...

همه تو در تو ها و اندرونی ها را و همه در دلهره که مبادا در پیمایشی که برای جستجوی مکان های تمیز نشده می کنند، جایی را از قلم بیاندازند. یکی از مهمترین مناطق که ممکن است در رادار شما نباشد، دیوار های خانه است که باید به صورت حرفه ای تمیز شود، در غیر این صورت نمای زشتی پیدا کرده و کثیف تر به نظر می رسد.

تمیز کردن دیوار در عین حال که کار آسانی به نظر می رسد، کاملا یک کار تخصصی است. با ما همراه باشید تا با روش ساده و در عین حال تخصصی تمیزکردن دیوار آشنا شوید.

زمان تمیز کردن دیوار

بهتر است دیوار های خود را تا حد امکان به ندرت تمیز کنید. شما باید دیوار های خود را فقط در مواقع ضروری تمیز کنید، زیرا ممکن است به مرور زمان پرداخت ها و رنگ ها از بین برود. به عنوان یک دستورالعمل کلی، باید حداقل دیوار ها را سالانه بشویید، اما مناطق پر استفاده مانند؛ اطرف کلید و پریزها، چارچوب در ها و دیوار هایی که در معرض دست کودکان هستند، بهتر است مداوم تمیز شوند تا اثر انگشت، لکه، لکه چربی، یا تجمع کلی گرد و غبار و کثیفی روی هم انباشته نشود.

چگونه به رنگ آسیب نرسانیم؟

بهترین راه برای تمیز کردن دیوار ها بدون آسیب رساندن به رنگ، استفاده از کمترین مقدار آب است. برای انجام این کار توصیه می کنیم از دستمال های جادویی کمی مرطوب استفاده کنید. چنانچه رنگ شما روکش روغنی دارد، لازم نیست نگران مقدار آب مصرفی باشید. مطمئن شوید که سطوح خود را در اسرع وقت خشک کنید تا تاثیر آن روی رنگ به حداقل برسد. دقت کنید تا از پاک کننده های ساینده یا مواد شیمیایی خشن خودداری کنید، زیرا می توانند رنگ را از بین برده و باعث تغییر رنگ شوند.

گام به گام تمیز کردن دیوار

اکنون بیایید به یک برنامه عملیاتی دقیق برای تمیز کردن دیوار ها بپردازیم. برای تمیز کردن دیوارها، به یک شوینده ملایم مانند مایع ظرفشویی، یک ابر لطیف، یک سطل و پارچه های میکروفیبر برای پاک کردن دیوار ها و همچنین خشک کردن آنها نیاز دارید.

قبل از اینکه اقدام به تمیز کردن دیوار ها کنید، آنها را به خوبی گردگیری کنید تا هرگونه کثیفی یا تار عنکبوت از بین برود. سپس محلول پاک کننده را آماده کنید. با پر کردن سطل خود با آب گرم و افزودن مایع ظرفشویی کار خود را شروع کنید. با افزودن کمی جوش شیرین و سرکه سفید به محلول خود معجزه تمیزی دیوار های خود را ببینید.

 آب اضافی آن را فشار دهید. قبل از شروع به تمیز کردن کل دیوار، اسفنج خود را روی یک ناحیه کوچک و نامشخص آزمایش کنید تا مطمئن شوید که رنگ را خراب نکرده و یا تغییر رنگ نمی دهد سپس سایر بخش ها را تمیز کنید.

ابر یا اسفنج خود را به آرامی در یک حرکت دایره ای و با اعمال فشار ملایم مالش دهید. با این کار به راحتی کثیفی، لکه ها و چربی ها از روی دیوار ها پاک می شود، سپس با یک پارچه میکروفایبر مرطوب دیوار را تمییز کنید. چنانچه از پاک شدن تمام لکه ها مطمئن شدید، با یک دستمال تمیز دیگر تمام رگه های باقی مانده بر روی دیوار را پاک کنید. این کار پایانی بدون رگه را برای دیوار شما تضمین می کند.

در صورت لزوم تکرار کنید. اگر لکه های سرسختی وجود دارد، ممکن است لازم باشد این روند را تکرار کنید. فقط مراقب باشید به رنگ آسیب نرسانید. حین تمیز کاری پنجره هایتان را باز کنید تا هم دیوار ها زودتر خشک شود و هم تهویه اتاق بهتر باشد و بوی شوینده به شما آسیب نرساند.

متداول ترین اشتباهات در استفاده از دیوار ها

بهترین راه برای تمیز کردن دیوار ها جلوگیری کثیف شدن آن ها است. متداول ترین کار ها که موجب کثیفی دیوار ها می شود عبارتند از:

کمک گرفتن از دیوار به جای نرده برای بالا و پایین رفتن از پله ها

تمیز نکردن مداوم دیوار ها در مکان هایی که در دسترس بچه های کوچک است.

تمیز کردن دیوار ها با شوینده های سخت و قوی و ابر های زبر که به رنگ آسیب می رساند.

استفاده از چسب نواری برای وصل کردن چیزی به دیوار

تکیه دادن وسایل سنگینی مانند مبل و آینه به دیوار

به یاد داشته باشد استفاده درست از دیوار ها و تمیز کردن درست آن، عمر زیبایی دیوار های شما را بالا می برد.

منبع: ایرنا

منبع: اخبار سرگرمی باشگاه‌خبرنگاران