فواید و خواص عجیب سماق برای زنان، ورزشکاران و حتی افراد سرماخورده | راه‌هایی برای مصرف سماق

سماق ادویه ای خوش رنگ و طعم است که اغلب در سفره هفت سین و شاید در کنار کباب مصرف شود اما استفاده روزمره از این گیاه مفید مزایای فوق العاده ای به همراه دارد.

به گزارش همشهری آنلاین، رسم است با فرا رسیدن «سیزده به در» سفره های هفت سین جمع شود اما توصیه می کنیم امسال از جمع کردن سماق خودداری کنید سماق قوی ترین آنتی اکسیدان نوروزی است که بهتر است از سفره هفت سین به سفره غذا منتقل شود.

۱-  این چاشنی غذایی یکی از بی نظیرترین ترکیبات آنتی اکسیدانی است که خواص ضد التهابی، ضد سرطانی و ضد پیری دارد و به همین دلیل به روند بهبود و حتی پیشگیری از سرطان سینه و التهاب مثانه و مفاصل کمک می کند.

۲-  اگر دیابت دارید، سماق را جزئی ثابت از برنامه غذایی خود قرار دهید؛ مصرف منظم این چاشنی به بهتر شدن پاسخ انسولین کمک می کند. همچنین به دلیل داشتن اسیدهای چرب مفید، برای قلب نیز خوب است.

۳- سماق با کمک به بهبود حرکات روده در کاهش یبوست، رفلاکس ناشی از اسید معده و دردهای گاه و بیگاه شکمی نیز موثر است. اثرات ضد میکروبی این چاشنی خوش رنگ به بهتر شدن التهاب های تنفسی و سرفه کمک می کند. برخی کشورها این سماق به همراه عسل را برای سرماخوردگی تجویز می کنند.

۴- با سماق می توانید دمنوش هم درست کنید. بهتر است دانه های سماق را قبل از پودر کردن با مقداری آب جوش در قوری بریزید و به آن چند دقیقه زمان دهید تا عطر و رنگ آب تغییر کند. این نوشیدنی ترش و خوشمزه برای کاهش دردهای عضلانی مفید است و به همین دلیل بین ورزشکاران محبوبیت خاصی دارد.

۵- حتما برای شما جالب خواهد بود اگر متوجه شوید سماق برای سلامت زنان نیز مفید است. دمنوش سماق به کاهش ترشحات واژینال و کاهش دردهای قاعدگی کمک می کند. گفته شده در دوران شیردهی نیز باعث افزایش شیر مادر می شود با این حال، برای مصرف آن در دوران بارداری توصیه به احتیاط شده و بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.

۶- این ادویه شگفت آور اثرات ضد لیپاز هم دارد. سماق با مهار جذب چربی به کاهش کالری دریافتی از غذاهای پرچرب کمک می کند؛ با این حال ممکن است افرادی که به انبه حساسیت دارند، به این چاشنی نیز واکنش نشان دهند. همچنین با برخی داروها تداخل دارد که بهتر است برای مصرف مداوم آن حتما با پزشک خود مشورت کنید.

با اینکه این ادویه در مناطق غرب آسیا شناخته شده تر است اما در سال های اخیر و با انتشار مقالات علمی در نشریات معتبر آی اس آی، توجه جهان به این چاشنی خوش رنگ و طعم جلب شده است.

چای کرک جشنواره مختصری از طعم و عطر | چگونه یک چای کرک خوشمزه درست کنیم؟ منبع: همشهری آنلاین

منبع: همشهری