موج سواری کاسبان خون روی یک حادثه

...

جریان ها و رسانه های معاند بعد از شکست در چند پروژه کشته سازی در چند ماه اخیر، این بار سراغ بد حال شدن یک دختر دانش آموز در ایستگاه متروی شهدای تهران رفتند تا بتوانند از بدحال شدن این دختر نوجوان، جریانی جدید و البته سراسر دروغ راه بیندازند.

ماجرای بهره برداری رسانه ای از بدحال شدن آرمیتا گراوند و خبر سازی های دروغین درباره آن، شباهت های زیادی به شروع آشوب های پاییز سال گذشته دارد. در هر دو پروژه سراغ دخترانی رفتند که بعد از بدحال شدن به حالت کما رفته و نمی توانستند روایتگر اصل اتفاق باشند. در هر دو مورد بحث برخورد فیزیکی به خاطر حجاب مطرح شد و در فضای توییتر، ترند شدن این اتفاق در دستور کار قرار گرفت. بازار انتشار خبر های بدون منبع و دروغ و عکس های جعلی هم داغ شد.

در هر دو پروژه جریان سازان سراغ دختران کرد رفتند که نمی تواند این موضوع اتفاقی باشد. البته این جریان در انتشار خبر با تناقض روبه رو شده و برخی رسانه های معاند اعلام کردند آرمیتا اهل کرمانشاه است و برخی کوهدشت لرستان را به عنوان زادگاه او اعلام کردند. به نظر می رسد جریان ضد انقلاب که درباره ادعا های خود فیلم یا سندی ندارد پس از شکست پروژه های خود به دنبال ساختن پروژه جدید و غیرواقعی برای تنفس مصنوعی به ضدانقلاب و رژیم صهیونیستی برای ایجاد اغتشاش در کشور هستند.

این در حالی است که این بار هم تلاش آن ها با انتشار فیلم دوربین های مداربسته مترو و مصاحبه خانواده دختر نوجوان با شکست روبه رو شد، اما اصل ماجرا چه بود؟ ساعت ۷ صبح یکشنبه ۹ مهر امسال، آرمیتا گراوند همراه دوستش برای رفتن به مدرسه سوار مترو در ایستگاه شهدا شدند. به محض ورود به واگن، آرمیتا از حال رفت. آن طور که مدیرعامل مترو گفته، یکی از دوستان آرمیتا و فردی که به نظر می رسید پزشک است، این دختر را از واگن خارج کرده و سریع از اورژانس درخواست کمک کردند. در فیلم منتشر شده از سوی مترو، دو امدادگر اورژانس با بررسی وضعیت دختر نوجوان، او را به بیمارستان فجر منتقل کرده و او در بخش مراقبت های ویژه بستری شد. 

بیشتربخوانید

ماجرای بیهوش شدن آرمیتا گراوند از زبان همکلاسی هایش فیلم

درحالی که رسانه های معاند سعی داشتند این ماجرا را به بحث برخورد با حجاب گره بزنند، پدر و مادر آرمیتا فیلم های ضبط شده توسط دوربین های مترو را مشاهده کرده و در مصاحبه ای با ایرنا تمام شایعات درباره این اتفاق را رد کردند.

مادر آرمیتا که این روز ها در بیمارستان حضور دارد، می گوید: دخترم با دوستانش برای رفتن به مدرسه در متروی شهدا قرار گذاشته بود که پس از ورود به ایستگاه قطار، هنگام سوار شدن دچار افت فشار شد و پس از بهم خوردن تعادلش، سرش با لبه واگن قطار برخورد می کند. در این شرایط توسط دوستانش به بیرون از واگن قطار منتقل شد و بلافاصله با عوامل اورژانس تماس گرفته و دقایقی بعد آرمیتا به بیمارستان منتقل می شود. مادر آرمیتا در مورد موج سواری رسانه های معاند و سوءاستفاده برخی فرصت طلبان از حادثه پیش آمده، گفت: تصاویر و فیلم های مترو رااز زمان ورود تا لحظه سوارشدن به قطار را دیدیم، لذا ادعا های مطرح شده توسط آن ها رسانه های معاند صحت ندارد. پدر دختر دانش آموز هم گفت: همراه با همسرم همه فیلم های مترو را بررسی کردیم و برای ما ثابت شده که این رخداد یک حادثه بوده است.

وی با بیان این که دخترم بیمار نبود و هیچ دارویی مصرف نمی کرد، از مردم درخواست کرد برای بهبود فرزندش دعا کنند.

مسعود درستی، مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران دیروز درباره آخرین وضعیت آرمیتا گفت: تمام مسافران از لحظه ای که وارد می شوند تا زمانی که خارج می شوند، ما میزبان آن ها هستیم و اگر حادثه ای رخ دهد، پیگیر ماجرا خواهیم بود. در مورد این دختر نوجوان کادر درمان دارد تلاشش را می کند و روند رو به بهبود است که امیدواریم زودتر حالش خوب شود و نزد خانواده و همکلاسی هایش برگردد.

وی افزود: همان طور که در فیلم منتشر شده دیده می شود، بعد از بد حال شدن این دختر، راهبر قطار وقتی با این صحنه رو به رو می شود، داخل کابین رفته و به راهبر قطار در آن مسیر و مرکز فرماندهی موضوع را اطلاع می دهد.

با اطلاع رسانی سریع درباره این اتفاق و صحبت های پدر و مادر آرمیتا، پروژه روایت دروغ برای تحریک احساسات مردم توسط کاسبان خون، با شکست رو به رو و موج خبری دروغ رسانه های معاند به خصوص در توییتر در هم شکسته شد.

منبع: روزنامه جام جم

منبع: اخبار سرگرمی باشگاه‌خبرنگاران