چرا هر چه بیشتر عمل زیبایی می کنیم احساس زیبایی کمتری داریم؟

...

یکی از دلایلی که ممکن است باعث کاهش احساس زیبایی شود، تاثیر محیط اجتماعی است. در جوامع مدرن، فشار های اجتماعی برای داشتن ظاهری بی نقص و زیبا بسیار بالاست. این فشار ها ممکن است باعث ایجاد استرس و اضطراب در افراد شوند و به تدریج احساس زیبایی کمتری در آن ها ایجاد کنند.

به گزارش دینو، از سوی دیگر مقایسه خود با دیگران نیز ممکن است باعث کاهش احساس زیبایی شود. هنگامی که ما خودمان را با افراد دیگر مقایسه می کنیم و احساس می کنیم که نمی توانیم با آن ها رقابت کنیم، احساس ناکامی و ناراحتی پدیدار می شود.

نکته جالب این است که این روز ها همه درگیر زیباتر کردن ظاهر خود هستند، در این میان اگر ما با این جریان همراه نشویم احساس می کنیم از بقیه عقب مانده ایم و در رقابت زیبایی نمی توانیم پیروز شویم.

بیشتربخوانید

برای لاغر شدن تن به این جراحی ها ندهید

به همین دلیل مدام در تلاشیم تا اقدامی تازه برای تغییر ظاهر طبیعی خود انجام دهیم تا اولا شبیه دیگران شویم و دوما ظاهری بی نقص داشته باشیم. اما سوال اصلی این است که چرا باید بی نقص باشیم؟ چه کسی از ما خواسته که بی نقص باشیم؟ چرا احساس زیبایی کمتری داریم؟

ظاهر زیبا اهمیت دارد، اما نباید همه دغدغه هایمان روی انتخاب پزشک جدید و عمل جدید برای زیبایی باشد. از سوی دیگر چیزی که همه را به سمت عمل های زیبایی می کشاند آن است که این روز ها مردم به راحتی از ظاهر یکدیگر انتقاد می کنند و پیگیر می شوند که چرا برای بهتر شدن ظاهرت فلان عمل زیبایی را انجام نمی دهی؟

در نتیجه اگر کمی علاقه مند به این کار ها باشید یا اعتماد به نفس پایینی داشته باشید در اولین فرصت، عمل زیبایی پیشنهادی را انجام خواهید داد و در واقع روی آن عضو بدن که مورد انتقاد قرار گرفته حساس خواهید شد. پس می توان گفت که واکنش جامعه نسبت به ظاهر ما هم باعث نداشتن احساس زیبایی کافی شده است.

در این میان هزینه پایین این نوع عمل های زیبایی و البته تبلیغات پزشکان و کلینیک ها و آرایشگاه ها برای داشتن ظاهری بی نقص بی تاثیر نیست اما باید بگوییم که این چرخه زیبایی پایان ندارد و همیشه اقدام تازه ای وجود دارد تا ظاهر ما را بهتر از چیزی که هست کند.

از سوی دیگر شما به ایجاد تغییرات بیشتر در ظاهر خود اعتیاد پیدا خواهید کرد و هرگز به ظاهر خود احساس زیبایی نخواهید داشت. در نتیجه هرچه بیشتر درگیر ماجرا شوید، در واقع از خودتان ناراضی تر خواهید شد و شاید بعد از عمل های زیبایی متعدد باز هم نیاز به تغییرات بیشتر در ظاهرتان پیدا کنید.

به طور کلی زیبا بودن مهم است، اما نیازی نیست همه انسان ها شبیه به هم باشند. نیازی نیست که همه بینی ها کوچک باشند، همه ابرو ها پهن باشند و همه پوست ها بدون کک و مک باشند.

هیچ یک از بخش های بدنتان نیازی نیست که شبیه فلان بازیگر یا فلان بلاگر باشد. البته مخالفتی برای انجام عمل های زیبایی وجود ندارد، اما انجام آن بدون آگاهی، فقط برای رقابت با دیگری و شبیه شدن به دیگران یا اعتیاد به ایجاد تغییرات ظاهری، نگران کننده است.

منبع: عصرایران

منبع: اخبار سرگرمی باشگاه‌خبرنگاران