فروش غیرقانونی توله های سگ و گربه در دیوار تصاویر

...

 صفحات سایت را بالا و پایین می کنند و به دنبال یک توله سگ با بچه گربه کوچک هستند، فرقی ندارد باید یکی از این را بخرند، چون بقیه دارند. این حیوانات خریده می شوند بدون اینکه آن کسی که آن ها را می گیرد بداند که می تواند از آن نگهداری کند. در سال های اخیر نگهداری از حیواناتی مثل سگ و گربه به شدت رواج پیدا کرده است.

به خاطر همین موضوع و استقبال از خرید و فروش این حیوانات رونق گرفته است، بیشتر این خرید و فروش ها هم به صورت مجازی یکی از محل هایی که افرادی خاطی برای خرید و فروش حیوانات استفاده می کردند، پلتفرم های اینترنتی است.

 

دیوار محل خرید و فروش

یکی از محل هایی که افراد برای خرید و فروش حیوانات استفاده می کردند، پلتفرم های اینترنتی است و یکی از این پلتفرم ها خرید و فروش حیوانات سایت دیوار است. صفحات مختلف این سایت را که باز می کنید عل رغم اینکه این سایت می گوید محدودیت خرید و فروش برای توله های زیر دوسال ایجاد کرده، اما باز هم فروش این حیوانات انجام می شود.

آگهی فروش توله سگ

قرار بود توله ای فروخته نشود

سایت دیوار از فروردین ۱۴۰۱ امسال به طور رسمی مانع انتشار آگهی های خرید و فروش توله زیر دو سال شده است. همچنین از نخستین روز های تیر ماه سال جاری خرید و فروش سگ و گربه در این پلتفرم ممنوع شد. این پلتفرم، فیلد قیمت برای آگهی حیوانات خانگی را حذف کرده و تنها اجازه واگذاری آن ها را می دهد. با توجه به قیمت بالای توله سگ های تزئینی یا گربه های نژاددار، گاه برخی افراد که ممکن است صلاحیت لازم را هم نداشته باشند در مراکز غیرمجاز و در شرایط غیر بهداشتی، اقدام به توله کشی از این حیوانات می کنند؛ تجارتی سیاه که در غیاب نظارت صحیح، حقوق حیوانات را سلب می کند.

آگهی فروش با قیمت و سن کم

مراکز نگهداری غیر بهداشتی، تغذیه نامناسب مادر و توله کشی های مداوم که جان سگ را به خطر می اندازد و جداسازی سریع توله ها از مادر، افسردگی مادر و در بسیاری از موارد، مرگ توله ها را به دنبال دارد. در همین راستا پلتفرم «دیوار» به منظور جلوگیری از انجام توله کشی و جداکردن توله های کوچک از مادر و فروش آنها، به طور کلی برای سگ و گربه زیر دو ماه اجازه درج هیچگونه آگهی حتی به صورت واگذاری را در این سایت نمی دهد، این ادعای سایت دیوار است.

این در حالی است که وقتی وارد سایت دیوار می شویم به راحتی انواع سگ و گربه حتی بدون ادعای واگذاری در حال فروش هستند. بسیاری از فعالان محیط زیست تجارت این حیوانات را بسیار پرسود می دانند و معتقد هستند که این افراد بدون توجه به اخلاقیات، دائم به توله کشی می پردازند حتی اگر جان مادر بر اثر زایمان های متعدد و متوالی به خطر بیفتد. در نبود نظارت و نادیده گرفتن حقوق حیوانات، زیر پوست شهر مسائلی شکل می گیرد که بسیار دردناک است.

 قیمت های متفاوت توله سگ و بچه گربه

با بعضی از این فروشنده ها که تماس گرفته شد اکثرا با قیمت های مختلفی این توله ها را که زیر دو سال بودند به راحتی به فروش می رساندند بعضی از این توله ها به دو ماه هم نرسیده و بیشتر آن ها ۴۵ روزه هستند و از مادر خود بسیار زودتر از موعد مقرر جدا شده اند.

یکی از این فروشنده ها درباره خرید یک توله سگ به خبرنگار فارس گفت: «ما انواع توله سگ از نژاد های مختلف را داریم، اکثر این توله ها ۴۵ روز دارند و در رنگ های مختلف هستند. وی قیمت یکی از این توله ها از نژاد گلدن رترور را بیش از ۱۵ میلیون تومان می گوید و ادامه می دهد که این که این توله ها چه رنگی باشند در قیمتشان تاثیر دارد.»

طوری درباره این حیوانات صحبت می کنند که انگار این ها لباس هایی در رنگ های مختلف هستند. سایت دیوار که قبلا ادعلا می کرد که اجازه فروش سگ و گربه زیر دوسال را نمی دهد چه راهکار قانونی برای جلوگیری از فروش این حیوانات در پیش گرفته است.

یکی دیگر از فروشندگان گربه قیمت این بچه گربه های ۴۵ روزه را بیش از ۶ میلیون تومان می داند و معتقد است که تخفیف خوبی داده و قیمت واقعی بیش از ۹ میلیون تومان است.

فروش علنی این حیوانات

فروش این حیوانات به صورت علنی و برخلاف ادعای سایت دیوار است، در واقع این توله ها به خاطر پول از مادران خود جدا می شوند و به افراد مختلف فروخته شده و سرنوشت نامشخصی دارند. شرایط زندگی که این توله ها در حال حاضر دارند نامشخص است و شرایط آینده آن ها نامشخص تر.

شاید این توله ها در مدت کوتاهی دل صاحب خود را بزنند و یا به خاطر مخارج و نداشتن شرایط آن ها را در خیابان ها رها کنند. حیواناتی که هیچ چیز از زندگی در خیابان نمی دانند و به راحتی نابود می شوند.

در واقع در این ماجرای توله فروشی همزمان چند حیوان با هم نابود می شوند مادری که به راحتی و به علت تعداد بالای زایمان و شرایط بد زندگی در سن پایین از بین می روند و توله هایی که پا به دنیای نامشخص می گذارند.

منبع: فارس

منبع: اخبار سرگرمی باشگاه‌خبرنگاران