واکنش سخنگوی وزارت امور خارجه به تحریم ۶ فرد و نهاد ایرانی

سخنگوی وزارت امور خارجه تحریم ۶ فرد و نهاد ایرانی از جمله فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران و همچنین نمایندگان جنبش های حماس و جهاد اسلامی فلسطین در تهران توسط آمریکا را محکوم کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه تحریم ۶ فرد و نهاد ایرانی از جمله فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و همچنین نمایندگان جنبش های حماس و جهاد اسلامی فلسطین در تهران توسط آمریکا و انگلیس را به شدت محکوم کرد.


سخنگوی وزارت امور خارجه اظهار داشت: اقدام خصمانه مزبور، گام دیگری در تکمیل مسیر کینه ورزانه و البته توأم با یأس و انفعال رژیم های تروریست پرور آمریکا و انگلیس علیه ملت و انقلاب اسلامی ایران در طول چند دهه متمادی است که همواره در اشکال مختلف ادامه داشته است.

کنعانی تصریح کرد: عصبانیت کشورهای خالق و حامی داعش از سپاه پاسداران، این نیروی پیشتاز، سرافراز و الهام بخش مبارزه با تروریسم، برای ملت ایران و ملت های منطقه و آزاداندیشان جهان تعجب آور نیست و این عصبانیت قبلا نیز در ماجرای ترور بزدلانه قهرمان بین المللی مبارزه با تروریسم، سپهبد شهید قاسم سلیمانی مشاهده شده بود.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی افزود: رژیم های ورشکسته آمریکا و انگلیس که نتوانستند از طریق جنایت ترور شهید سلیمانی و همراهان وی، راه روشن و پر رهرو مقاومت را در منطقه سد کنند، با درس نگرفتن از گذشته، همچنان به دنبال سیاست های شرورانه خود هستند.

کنعانی خاطرنشان کرد: اتهام زنی آمریکا و انگلیس علیه نیروهای پیشتاز ضدتروریستی سپاه پاسداران، تلاشی ناشیانه و بی حاصل برای انحراف افکار عمومی و سرپوش گذاشتن بر مسؤلیت قطعی آنان نسبت به جنایات جنگی رژیم صهیونیستی در غزه است که با حمایت تمام عیار آمریکا و انگلیس طی ۲ ماه، قریب ۲۰ هزار نفر از شهروندان فلسطینی را به شهادت رسانده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه نقش آمریکا و انگلیس در تأسیس و حمایت نامحدود از رژیم شرور صهیونیستی به عنوان منفورترین تشکیلات تروریستی جهان را لکه ننگی بر پیشانی آنان دانست و افزود: این دو رژیم هرگز در جایگاه حقوقی و اخلاقی قضاوت نسبت به دیگران نیستند، بلکه می بایست به عنوان متهم، پاسخگوی جهانیان باشند.

کنعانی تأکید کرد طرح اتهامات پوچ و بی ارزش علیه نیروی افتخار آفرین و ضدتروریسم نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و فرماندهان شجاع آن، تا کنون تغییری در معادلات کنونی منطقه به نفع رژیم های آمریکا و انگلیس ایجاد نکرده و نتیجه ای جز رسوایی بیشتر برای این جنگ افروزان نخواهد داشت.

سخنگوی وزارت امور خارجه با تاکید بر حق و اقدام متقابل جمهوری اسلامی ایران برای پاسخگویی به رویکرد غیرقابل قبول آمریکا و انگلیس، یادآوری کرد: جمهوری اسلامی ایران و نیروهای مسلح رسمی و قانونی آن ازجمله نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، همواره کابوس گروه های تروریستی و رژیم های حامی آن ها خواهند بود و این قبیل تلاش های مذبوحانه و مغایر با موازین بین المللی، بی تردید کوچک ترین خللی در اراده راسخ آن ها در دفاع از میهن اسلامی، مبارزه با تروریسم و مقابله با استکبار جهانی ایجاد نمی کند.

منبع: مهرنیوز