ماجرای مردی که با خریدن یک خانه ثروتمند شد

...

 «الکس آرک بولد»، اهل شهر ادمونتون کانادا و عاشق وسایل عتیقه، خانه ای را با تمام وسایل آن با قیمت ۵۹۰۰ پوند حدود ۱۰هزار دلار خرید. مالک این خانه، قبلا خانم «بته-جوآن راک» استاد پیانو بوده که شاگردانش او را با نام «مادام راک» می شناختند. «مادام راک»، ۳ سال گذشته در سن ۷۶ سالگی فوت کرده بود و اموالش بدون استفاده باقی مانده بود.

«آرک بولد» این خانه را با تمام وسایلش خرید به امید اینکه عتیقه ای در آن پیدا کند. به همین دلیل موقع دور ریختن وسایل به دردنخور خانه، همه آنها را با دقت وارسی کرد و البته تعدادی هم عتیقه پیدا کرد. اما چیزی که بیش از همه او را خوشحال کرد، پیدا کردن دمپایی هایی بود که درون آنها جواهرات باارزشی جاسازی شده بود.

بیشتربخوانید

نابرده رنج در جست و جوی گنج

ظاهرا «مادام راک»، جواهرات خود را از ترس دزد، درون تعدادی دمپایی جاسازی کرده بود. از این جواهرات می توان به انواع زیورآلات نقره، طلا و الماس و البته یک شمش نقره ۴۵ کیلوگرمی اشاره کرد. همچنین کمد بزرگی از لباس های فشن و باارزش و پیانویی بی نظیر در خانه پیدا شد.

«آرک بولد» یکسری از عتیقه هایی که پیدا کرده بود، در یک حراجی با قیمت ۱۵۰هزار پوند فروخت و اکنون او می گوید، اگر بخواهد تمام وسایل را بفروشد چیزی حدود ۲۳۰هزار پوند دیگر به دست می آورد.

«آرک بولد» می گوید، تمام وسایل این خانه مربوط به دهه های ۵۰، ۶۰، ۷۰ و بسیار باارزش هستند. هیچ کس با دیدن این خانه و وسایل بهم ریخته آن، باور نمی کرد چنین گنج بی نظیری در آن پنهان مانده باشد.

منبع: خبرآنلاین

منبع: اخبار سرگرمی باشگاه‌خبرنگاران