افزایش درآمدهای نفتی روسیه به 17 میلیارد دلار باوجود کاهش صادرات

آژانس بین‌المللی انرژی در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد، درآمدهای صادرات نفت روسیه در ماه آگوست به 17.1 میلیارد دلار افزایش یافته که 1.8 میلیارد دلار از ماه گذشته میلادی یعنی جولای بیشتر است. ...

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل فارس، آژانس بین المللی انرژی در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد، درآمدهای روسیه از محل صادرات نفت در ماه آگوست به 17.1 میلیارد دلار افزایش یافته که 1.8 میلیارد دلار از ماه گذشته میلادی یعنی جولای بیشتر است.

بر اساس این گزارش، افزایش قیمت نفت توانسته کاهش حجم صادرات نفت این کشور را جبران کند.

قیمت نفت برنت پیش از اینکه در اوایل ماه سپتامبر به بالای 90 دلار در هر بشکه برسد، در ماه گذشته افزایش در محدوده 80 تا 85 دلار در هر بشکه را آغاز کرده بود.

پس از اینکه عربستان و روسیه کاهش تولید و عرضه داوطلبانه نفت خود را برای سه ماه دیگر تا پایان سال 2023 تمدید کردند، قیمت نفت برنت به بالای 90 دلار در هر بشکه رسید.

IEA اعلام کرده است، مجموع صادرات سوخت و نفت خام روسیه در ماه آگوست حدودا 150 هزار بشکه در روز نسبت به ماه جولای کاهش یافته است و به 7.2 میلیون بشکه در روز در ماه آگوست رسیده است.

میزان صادرات در ماه اگوست 2023 روزانه 570 هزار بشکه کمتر از آگوست 2022 بوده است.

صادرات نفت روسیه به هند و چین در ماه آگوست به 3.9 میلیون بشکه در روز کاهش یافته که این رقم در ماه های آوریل و می 4.7 میلیون بشکه در روز در ماه

بنا بر اعلام آژانس بین المللی انرژی، صادرات نفت روسیه به چین و هند از 4.7 میلیون بشکه در روز در ماه های آوریل و می به 3.9 میلیون بشکه در روز در ماه آگوست کاهش یافته است.

افزایش درآمدهای نفتی روسیه ناشی از قیمت بالاتر نفت خام در جهان و تخفیف های کمتر روسیه برای گریدهای نفت خام این کشور نسبت به نفت برنت، باوجود کاهش محموله های دریایی روسیه در ماه آگوست بوده است.

پایان پیام/

منبع: فارس‌نیوز