ممنوعیتی برای صادرات محصولات گلخانه‌ای نداریم

وزیر جهاد کشاورزی: ...
بیجار- وزیر جهاد کشاورزی گفت: ممنوعیتی برای صادرات محصولات گلخانه ای نداریم و این مهم می تواند منجر به توسعه صنعت کشاورزی و ایجاد شغل شود.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدعلی نیک بخت پنج شنبه شب در مراسم افتتاح فاز یک گلخانه قبا سرخ بیجار اظهار داشت: در بدو ورود به شهرستان بیجار توانستیم بازدیدی از شرکت های تولیدی و گلخانه ای داشته باشیم.

وی بیان کرد: در بازدید از شهرک گلخانه ای و واحد تولیدی گلخانه ای صورت گرفته مشاهده شد کار بزرگی صورت گرفته و رویکرد ما توجه به صنعت گلخانه ای است.

نیک بخت افزود: در کل کشور نهضتی در حال شکل گیری و محصولات هم عمدتا صادراتی است و بخشی هم به بازار داخل کشور می رود که محصولات خارج فصل هستند که موجب تعادل قیمت در بازار می شود.

وی گفت: هیج ممنوعیتی برای صادرات محصولات گلخانه ای نداریم و این مهم موجب اشتغالزایی و توسعه صنعت و ارز اوری می شود.

وی ادامه داد: یک محدودیت های داریم که در مجلس و دولت در تلاش هستیم این محدودیت ها رفع شود.

وزیر جهاد کشاورزی به اهمیت افزایش تولید اشاره کرد و بیان داشت: این مهم مورد تاکید مقام معظم رهبری و رئیس جمهور است و باید در این زمینه کار بیشتری صورت بگیرد.

وی تاکید کرد: معیشت و تولید باید در اولویت اول ما قرار گیرد و همه دستگاه ها باید همکاری داشته باشیم تا تولید کشاورزی و محصولات افزایش یافته و محدودیت ها کاهش پیدا کند.

نوبخت اضافه کرد: از اشتیاق مردم در بخش گلخانه ای خوشحالیم و این مهم مورد تقدیر است و باید مشکلات و موانعی موجود در این مسیر برداشته شود.

منبع: اخبار اقتصادی مهرنیوز