مروری بر آئودی A3 جدید | تصویری از آینده‌ با خودروهای تمام برقی

آئودی در حال توسعه یک طراحی جدید برای خودروهای برقی خود است که به آن امکان می دهد مدل های کوچکتری از خودروهای برقی تولید کند. تصاویر انتشار یافته نشان می دهد این خودرو چگونه می تواند به نظر برسد.

به گزارش همشهری آنلاین و به نقل از اتواکسپرس، رئیس این شرکت تایید کرده که آئودی با متعهد ماندن به مدل های جمع و جورتر مانند A3 از روندهای فعلی که برندهای ممتاز در تولید خودرو پی می گیرند، دوری خواهد کرد، ادامه این روند این احتمالا منجر به نمایش خودروهای برقی کودک در حدود سال ۲۰۲۶ خواهد شد.

این برند آلمانی کوچک ترین مدل های خود را کنار می زند و هیچ جانشینی برای سوپرمینی A1 و کراس اوور Q1 فعلی انتظار نمی رود. اما در حالی که انتظار می رود رقیب آئودی، مرسدس بنز، کلاس A و B در اندازه گلف را تا اواسط دهه از خط تولید خود کنار بگذارد، آئودی در حال پیشبرد برنامه های خود برای معرفی دقیقا همان اندازه خودرو در بلتفرم خودروهای برقی  آینده خود است.

در کنفرانس رسانه ای سالانه آئودی در ماه گذشته، مارکوس دوزمان، مدیرعامل این شرکت تایید کرد که به عنوان بخشی از تلاش برای داشتن یک خودروی تمام برقی در هر بخش اصلی، به ساخت یک مدل خودروی در اندازه A3 چراغ سبز نشان داده است. در قلب این فرآیند، پلتفرم معماری جدید خودروهای برقی گروه فولکس واگن به نام SSP قرار دارد. این در واقع ادغامی از ابزار MEB است که در حال حاضر پلتفرم VW ID.3 و Q4 e-tron آئودی  را شکل می دهد.


الیور هافمن، عضو هیئت مدیره توسعه فنی آئودی، وقتی اتو اکسپرس از وی پرسید که نقطه ورود این برند در آینده کجاست. او گفت: «مدل های در اندازه A3 خود را با پلتفرم SSP تطبیق خواهد داد، در واقع نسل جدید بلتفرم SSP که طیف بسیار وسیعی از خودروها را در خود جای داده است. از خودروهایی در اندازه کامپکت A3 گرفته تا لیموزین ها.

او افزود: ما همچنین خودروهای خود را بر پایه پلتفرم SSP تولید می کنیم و همچنین در آینده شاهد تولید خودروهایی در اندازه A۳ بر اساس این پلتفرم هستیم. ما آینده ای را برای تولید آئودی در کلاس کامپکت پریمیوم ترسیم کرده ایم.

ما می دانیم که پلتفرم  SSP خروجی های کمتر از ۸۵ کیلووات ۱۱۴ اسب بخار را پشتیبانی می کند، اما انتظار داریم که آئودی با حدود ۲۰۰ اسب بخار قدرت و دیفرانسیل عقب کار خود را آغاز کند.  

این وضعیت احتمالا به معنای عدم وجود جانشین موتور احتراقی برای A3 موجود است. مدل فعلی در سال ۲۰۲۰ معرفی شد و یک عمر معمولی هفت ساله برای این خودرو، آن را به دوره ای تبدیل می رساند که آئودی فقط خودروهای برقی جدید را عرضه خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

ببینید | فناوری عجیب و جالب آئودی | کاهش مزاحمت برای سایر رانندگان


قرار است این خودرو در اواخر سال جاری فیس لیفت شود و این، همراه با معرفی احتمالی برخی از نسل آخر موتورهای احتراق داخلی گروه فولکس واگن خواهد، پیش بینی می شود تا اواخر سال ۲۰۲۷ یا حتی ۲۰۲۸ شاهد کارکرد این خودرو باشیم. در همین حال، آئودی هیچ برنامه ای برای مشارکت در پروژه «MEB Entry» گروه فولکس واگن برای خودروهای برقی ارزان تر و  تولید آن ها در اندازه سوپرمینی ندارد.

منبع: همشهری