چرا باید از نوشتن رزومه با استفاده از ChatGPT خودداری کرد؟

...

ابزار های هوش مصنوعی مانند «ChatGPT» از «OpenAI»، «Google Bard» و دیگران برای نسل امروز بسیار مفید شده اند، به ویژه وقتی صحبت از نوشتن تکالیف یا نامه های پوششی برای مشاغل می شود.

نسل بین سال های ۱۹۹۶ تا ۲۰۱۲ که به عنوان نسل Z شناخته می شوند، به شدت به ابزار های هوش مصنوعی برای ایجاد نامه های پوششی و درخواست های شغلی متکی هستند.

نوشتن رزومه یا CV با هوش مصنوعی

ابزار های رزومه نویسی مبتنی بر هوش مصنوعی برای ساده سازی و بهبود فرآیند نوشتن رزومه با تجزیه و تحلیل شرح وظایف، پیشنهاد محتوای مرتبط، بهینه سازی کلمات کلیدی و ایجاد رزومه شخصی بر اساس ورودی کاربر و الزامات شغلی مورد نظر طراحی شده اند.

با استفاده از سازنده های CV مبتنی بر هوش مصنوعی مانند ChatGPT، محققان می توانند فرمت CV و محتوای سفارشی مورد علاقه خود را انتخاب کنند و CV شما تنها در چند ثانیه ایجاد می شود.

مطالعات و بررسی ها

یکی از چالش های اصلی در حال حاضر استفاده از هوش مصنوعی، به طور خاص ChatGPT است که اغلب به روش صحیح و موثر استفاده نمی شود.

یک نظرسنجی نشان داد که کارفرمایان صد ها درخواست شغلی مشابه دریافت می کنند که برخی از آن ها کلمه به کلمه مشابه و مشکوک هستند که متقاضیان بیشتر از ChatGPT برای ایجاد این رزومه ها و درخواست های شغلی استفاده می کنند.

کپی کردن پاسخ ها از «ChatGPT» می تواند به شانس شما برای یافتن شغل آسیب برساند

در همین زمینه، مطالعه دیگری که توسط Canva انجام شد بیان کرده است که بیش از ۴۵ درصد از جویندگان کار از هوش مصنوعی برای ساخت، به روز رسانی یا بهبود رزومه خود در سراسر جهان استفاده می کنند.

علاوه بر این، نظرسنجی دیگری که توسط Grammarly انجام شد نشان داد که ۶۱ درصد از نسل Z گفتند که نمی توانند کار خود را بدون استفاده از هوش مصنوعی مولد انجام دهند.

کاریابی

متقاضیان کار می توانند از هوش مصنوعی برای آماده شدن برای مصاحبه یا تحقیق در مورد یک شرکت استفاده کنند. اما باید به عنوان یک ابزار از آن استفاده شود، نه به عنوان یک جایگزین.

شما نباید از هوش مصنوعی بخواهید که یک CV ایجاد کنند، زیرا استخدام کنندگان می توانند بدانند که آیا شما خود این CV را نوشته اید یا از هوش مصنوعی استفاده کرده اید، که نقش مهمی در پذیرش درخواست شما و استخدام شما در آینده دارد.

علامت قرمز

اگرچه پذیرش فناوری و هوش مصنوعی ضروری است، اما کپی کردن پاسخ ها از ChatGPT می تواند به شانس شما برای یافتن شغل آسیب برساند.

در این زمینه، نظرسنجی انجام شده توسط Resume Genius بین ۶۲۵ مدیر نشان داد که بیش از نیمی از آن ها رزومه های ایجاد شده توسط هوش مصنوعی را دوست ندارند و این را یک علامت قرمز می دانند.

در این گزارش آمده است که ۵۳ درصد از مدیران استخدام در مورد رزومه هایی که حاوی محتوایی است که به وضوح توسط هوش مصنوعی تولید شده است، نقطه نظر دارند و ۲۰ درصد آن را به عنوان یک موضوع مهم می دانند که می تواند از استخدام یک نامزد جویای کار جلوگیری کند.

منبع: ارم نیوز

منبع: اخبار علمی باشگاه‌خبرنگاران