تصاویر | گام بلند مازراتی در بازار شاسی بلندها

شاسی بلند لوکس متوسط جدید مازراتی قصد دارد کاری را انجام دهد که لوانته بزرگ تر هرگز نمی توانست. فناوری، لوکس بودن و هیجان رانندگی، همگی بخش های چشمگیر پکیج « مازراتی گرکاله» هستند، به اصطلاح می توان گفت این شاسی بلند جدید مملو از جذابیت های یک خودروی ایتالیایی است.

به گزارش همشهری آنلاین و به نقل از اتو اکسپرس، ممکن است فکر کنید که «مازراتی گرکاله جی تی» Maserati Grecale GT  دیر وارد میهمانی با شکوه خودروهای شاسی بلند شده باشد، اما با توجه به اینکه مشتریان هنوز شاسی بلندهای لوکس را در هر اندازه ای می پسندند و خریداری می کنند. تاخیر مازراتی در ورود به باشگاه کمپانی های تولید کننده خودروی شاسی بلند توجیه پذیر می نمابد.
 

مازراتی ممکن است «گرکاله» را به عنوان رقیب «پورشه ماکان» به بازار عرضه کند، اما این دو را در کنار هم قرار دهید و متوجه خواهید شد که مازراتی در واقع خودرویی بزرگ تر است، با فضای بیشتری در داخل اتاق خودرو. فضای داخلی یک برجسته واقعی است زیرا «گرکاله» واقعا لوکس به نظر می رسد.

مواد به کار رفته در داخل اتاق خودرو، چه روی صندلی ها، داشبورد یا تودری ها، همه مومی، لوکس و با جزئیات بالا هستند. سایر عناصر برجسته عبارتند از شیفترهای آلومینیومی نصب شده روی ستون و تزئینات چوبی با منافذ باز اختیاری. عناصری که بر گران بودن «گرکاله» تاکید می کنند.
 


فناوری به کار رفته در این خودرو همچنین به طور قابل توجهی خوب است، با دو صفحه نمایش نرم و صاف که سریع پاسخ می دهد و پس از افزایش سرعت، استفاده از آن آسان است، با این هشدار که برای عملکردهای صفحه نمایش پایینی در حین حرکت امکان دارد کمی مشکل پیش بیاید. نمایشگر دیجیتالی درایوری نسبتا استاندارد است، اما تفسیر دیجیتالی جدید از ساعت مازراتی شگفت انگیز است، حتی اگر برخی احساس کنند که این یکی دیگر از تمرین های بی معنی در دیجیتالی سازی است. یکی از عناصری که به خوبی اجرا نشد، انتخابگر دنده دکمه ای است که دو صفحه نمایش لمسی را به دو نیم می کند  ما دکمه های فیزیکی را دوست داریم، اما برای انتخاب چرخ دنده ها این کار خیلی ذاتی نیست.
 


زیر کاپوت «مازراتی گرکاله» یک موتور ۲ لیتری توربوشارژ بنزینی با سیستم هیبریدی ملایم قابل توجهی قرار دارد که از آن پشتیبانی می کند. به جای ساده سازی عملکرد موتور، در موتور برقی کوچک به اندازه ی کافی نیرو وجود دارد تا بتواند شکاف های گشتاوری را که توربوشارژر نمی تواند کاملا به آن برسد، پر کند. قدرت ۲۹۶ اسب بخار، برای این خودرو شاید چندان زیاد به نظر نرسد، اما از موتور ۴ سیلندر ۲۶۲ اسب بخاری «پورشه ماکان» قوی تر است و جذابیت بیشتری برای راه اندازی دارد.

با توجه به ارقام نسبتا ضعیف روی کاغذ، عملکرد «مازراتی گرکاله» چشمگیر است - این خودرو تنها در ۵.۶ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می رسد. مازراتی گرکاله دارای موتور ۲.۰ لیتری۴ سیلند است. گیربکس این خودرو اتوماتیک و ۸ سرعته است. این خودرو می تواند با حدکثر سرعت ۲۳۹ کیلومتر در ساعت در جاده ها حرکت کند.بیشتر بخوانید:

تصاویر | نگاهی به مازراتی جدید که چشم ها را خیره کرده است

منبع: همشهری