فرانسه فروش آیفون را به علت سرطانزا بودن ممنوع کرد

فرانسه فروش آیفون 12 را به دلیل تشعشع بیش از حد بالا متوقف کرد. ...

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، وزیر اقتصاد دیجیتال فرانسه در مصاحبه ای با روزنامه پاریزین که روز سه شنبه منتشر شد، گفت: اپل باید فروش مدل آیفون 12 خود را در فرانسه به دلیل سطوح تشعشع بالاتر از آستانه متوقف کند.

به گفته ژان نوئل بارو، ناظر تشعشعات فرانسه پس از انجام آزمایشاتی که نشان داد آهنگ جذب ویژه SAR گوشی هوشمند اپل کمی بالاتر از حد مجاز قانونی است، این را از تصمیم خود برای ممنوعیت فروش آیفون 12 مطلع کرد.

بارو گفت: «انتظار می رود اپل ظرف 2 هفته به این مشکل پاسخ دهد و افزود: اگر آنها موفق به انجام این کار نشدند، فراخوانی تمام آیفون های 12 انجام می شود. قانون برای همه از جمله غول های دیجیتال یکسان است.»

اتحادیه اروپا محدودیت های ایمنی را برای مقادیر آهنگ جذب ویژه مرتبط با قرار گرفتن در معرض تلفن های همراه تعیین کرده است که طبق مطالعات علمی می تواند خطر ابتلا به برخی از انواع سرطان را افزایش دهد.

ناظر فرانسه اکنون یافته های خود را به تنظیم کننده های سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا منتقل خواهد کرد. بارو گفت: «از لحاظ عملی، این تصمیم می تواند اثر گلوله برفی داشته باشد.»

اثر گلوله برفی از نظر استعاری فرایندی است که چیزی از حالت اولیه کوچک یا کم اهمیت خود به چیزی بزرگتر و مهم تر و جدی تر و همچنین شاید به طور بالقوه خطرناکتر یا مصیبت بارتر تبدیل شود.

در سال 2020، فرانسه مقرراتی را گسترش داد که خرده فروشان را ملزم می کرد تا مقدار تشعشعات محصولات را بر روی بسته بندی فراتر از تلفن های همراه، از جمله تبلت ها و سایر دستگاه های الکترونیکی نشان دهند.

پایان پیام/

منبع: فارس‌نیوز