بلواسکای به رغم بسته بودن برای عموم 1میلیونی شد

بلواسکای، رقیب پلتفرم ایکس، به تازگی به یک نقطه عطف جدید رسیده است، اما هنوز برای عموم کاربران باز نیست. ...

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از انگجت، بلواسکای، یکی از قابل توجه ترین جایگزین های توییتر، به تازگی به 1 میلیون کاربر رسیده است. مسلما این رقم در مقایسه با تعداد کاربران شبکه های اجتماعی بزرگ، ناچیز است، اما برای سرویسی که تا به امروز برای بسیاری از مردم غیرقابل دسترسی بوده، بسیار مهم است.

 یکی از اعضای تیم بلواسکای، که این نقطه عطف را اعلام کرده، گفت که اپلیکیشن این سرویس در ماه جولای تیر-مرداد به 1 میلیون دانلود رسیده است.

بلواسکای ابتدا به عنوان یک شبکه اجتماعی غیرمتمرکز که قبلا توسط توییتر تأمین مالی و توسط جک دورسی، بنیانگذار توییتر حمایت می شد وارد صحنه شد. مدت کوتاهی پس از راه اندازی در نسخه بتا بسته، این قابلیت را برای کاربران به وجود آورد که بتوانند تایم لاین خود را سفارشی کنند و در تلاش ها خود برای نداشتن آگهی، شروع به ارائه خدمات پولی به عنوان راهی برای تأیید هویت کاربران کرد. مشخص نیست چه زمانی این برنامه برای عموم باز می شود و اکنون برخی از کدها برای ورود به آن هنوز در ای بی به قیمت صدها دلار فروخته می شوند.

از سوی دیگر، متا به عنوان رقیب دیگر تصمیم گرفت تا تردز را با وجود کاستی های فراوان از همان ابتدا در دسترس همه قرار دهد. تردز تنها یک هفته پس از در دسترس قرار گرفتن در ماه جولای تیر-مرداد به 100 میلیون کاربر رسید، اما ویژگی جستجوی اوایل این ماه در آن فعال شد.

پایان پیام/

منبع: فارس‌نیوز