پوشش ۷۵ درصدی دارو های پر مصرف بیماران دیابتی

...

مهدی رضایی معاون بیمه و خدمات سازمان بیمه سلامت گفت: در هفته دیابت چهار قلم داروی جدید بیماران دیابتی که تا کنون هیچ پوشش بیمه ای نداشت، از این پس با پوشش بیمه ارائه می شود. علاوه بر آن خدمات توانبخشی، لیزر درمانی، اندازه گیری قندخون و تجهیزاتی از جمله نوار قندخون و سوزن سنجش قندخون هم شامل بسته بیمه ای است.

وی افزود: داروی داپاگلیفلوزین، در دو دوز ۵ و ۱۰ میلی گرمی و داروی ترکیبی داپاگلیفلوزین و متفورمین در دو دوز ۷۵۰ و ۱۰۰۰ میلی گرمی هم با پوشش ۷۵ درصدی به بیماران دیابتی ارائه می شود. نوار قندخون هم به تعداد معین تحت پوشش بیمه به بیماران داده می شود و در ۶ ماه نخست امسال هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان هزینه برای این بیماران پرداخت شده است.

معاون بیمه و خدمات سازمان بیمه سلامت از دیابت به عنوان یکی از شایع ترین بیماری های کشور یاد کرد و گفت: دیابت، از یک سال پیش تحت پوشش صندوق بیماری های خاص و صعب العلاج قرار گرفته است.

رضایی با بیان اینکه بیماری دیابت عوارض جانبی زیادی دارد و حمایت بیمه برای این بیماران ارزشمند است، یادآور شد: در بیمه سلامت ۷۶۰ هزار بیمار دیابتی در این مدت شناسایی و ۳۲ کد ژنریک برای آن ها تعریف شده که از این تعداد ۲۵ کد دارویی تحت پوشش کامل صندوق بیماری های خاص و صعب العلاج ارائه می شود.

منبع: اخبار علمی باشگاه‌خبرنگاران