این کشور پرسرعت‌ترین اینترنت جهان را دارد! | پهنای باند خیره‌کننده

چین پرسرعت ترین اینترنت جهان را با پهنای باند ۱۲۰۰ بیت در ثانیه راه اندازی کرد. رونمایی از این اینترنت با سرعت فوق العاده طی یک نشست خبری در دانشگاه تسینگ هوا در پکن انجام شد.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از گلوبال تایمز، وو جیان پینگ، رئیس مؤسسه علوم شبکه و فضای مجازی در دانشگاه تسینگ هوا، روز دوشنبه با استناد به گزارشی از شین هوانت، این خبر را اعلام کرد.

ستون فقرات اینترنت پرسرعت نسل بعدی را به طور مشترک دانشگاه تسینگ هوا، شرکت چاینا موبایل، شرکت هواوی و سرنت دات کام ساخته اند و دارای یک شبکه انتقال کلی است که بیش از ۳هزار کیلومتر را در بر می گیرد و۳ شهر پکن، ووهان و گوانگژو را به هم متصل می کند.

این شبکه انتقال یک دستاورد فناوری بزرگ برای پروژه ملی زیرساخت فناوری اینترنت آینده FITI است. از زمان عملیات آزمایشی خود در ۳۱ ژوئیه امسال، پروژه FITI به طور پایدار و قابل اعتماد در حال کار است و تست های مختلف را با موفقیت پشت سر گذاشته است.

این پروژه براساس فناوری های کلیدی داخلی چین مانند نسل بعدی روتر اصلی اینترنت ۱.۲T رابط IPv۶ فوق سرعت فوق العاده پرسرعت و تجمیع مسیرهای چند شاخه فوق العاده بالا کار می کند. هم نرم افزار و هم سخت افزار FITI در داخل کشور چین ساخته می شوند. در حال حاضر، این با ظرفیت ۴۰۰گیگابیت بر ثانیه مورد استفاده تجاری قرار گرفته است.

بیشتر بخوانید:

ببینید | این گوشی کف دست شماست

باتوجه به اینکه چین بزرگ ترین گروه کاربران اینترنت در جهان را دارد و تقاضای قابل توجهی برای اینترنت پرسرعت و پایدار ایجاد می کند، این توسعه بسیار مهم است. براساس گزارش مرکز اطلاعات شبکه اینترنت چین، تا ژوئن۲۰۲۳، تعداد کل کاربران اینترنت در چین به ۱.۰۷۹میلیارد رسیده است.

باتوجه به این موضوع، چین به توسعه زیرساخت های شبکه خود ادامه می دهد. این کشور پرجمعیت تا سه ماه پیش درمجموع ۳.۱۹میلیون ایستگاه پایه ۵G ساخته بود که بزرگ ترین زیرساخت شبکه جهان را تشکیل می دهد.

منبع: همشهری