ویندوز ۱۲ با تمرکز بر هوش مصنوعی احتمالا به حداقل ۱۶ گیگابایت رم نیاز دارد

...

مایکروسافت در حال ساخت نسل بعدی سیستم عامل خود موسوم به ویندوز ۱۲ است که طبق گزارش های قبلی از هوش مصنوعی پشتیبانی می کند و حالا بر اساس یک گزارش جدید، ظاهرا مایکروسافت حداقل حافظه رم مورد نیاز برای اجرای آن را می خواهد تا ۱۶ گیگابایت افزایش دهد.

شرکت تحقیقاتی و تحلیلگر بازار Trendforce، در گزارش جدید خود می گوید که مایکروسافت قصد دارد حداقل مشخصات سخت افزاری مورد نیاز نسل بعدی ویندوز را افزایش دهد که به ویژگی های هو ش مصنوعی متکی خواهد بود. طبق گزارش این شرکت، نسل بعدی ویندوز که برای نیمه دوم سال ۲۰۲۴ برنامه ریزی شده است، به ۱۶ گیگابایت رم نیاز خواهد داشت.

افزایش قدرت پردازنده برای اجرای نسخه هوش مصنوعی ویندوز

Tom s Hardware نیز با استناد به منابع خود می گوید که علاوه بر ۱۶ گیگابایت رم، رایانه های شخصی دارای ویندوز هوش مصنوعی حداقل به TOPS ۴۰ توان معیار عملکرد برای قدرت محاسباتی نیاز خواهند داشت که عملکرد سریع قابلیت های AI را تضمین کند.

اینتل در حال حاضر تنها شرکتی است که تراشه هایش نمی توانند نیاز ۴۰ TOPS را برآورده کنند. نسل چهاردهم پردازنده های لپ تاپ این شرکت موسوم به Meteor Lake تنها دارای ۳۴ TOPS هستند. با این حال، در نسل بعدی ظاهرا این میزان سه برابر خواهد شد. پردازنده های رایزن ۸۰۰۰ AMD قادر به اجرای ۴۵ TOPS هستند و پلتفرم Snapdragon X Elite کوالکام نیز کارایی مشابهی دارد.

با این حال، مایکروسافت هنوز وجود ویندوز ۱۲ مجهز به هوش مصنوعی را حتی تأیید نکرده است و به همین دلیل اطلاعات ناشناخته بسیار زیادی درباره آن وجود دارد. هنوز به طور دقیق مشخص نیست که آیا مایکروسافت می خواهد دستگاه هایی با حداکثر ۸ گیگابایت رم را از نسل بعدی ویندوز محروم کند یا وجود رم ۱۶ گیگابایتی فقط برای استفاده از تجربه های هوش مصنوعی پیشنهاد می شود.

منبع: دیجیاتو

منبع: اخبار علمی باشگاه‌خبرنگاران